Průzkum
Postoje k formám plateb
V březnu 2022 jsme provedli průzkum "Postoje k formám plateb" ve 14 zemích. Změřili jsme, jak se mění platby a jejich role v každodenním životě.Základním modulem naší studie je nástroj pro měření charakteristik, které tvoří Hierarchický model postojů k penězům, vytvořený profesorkou Grażynou Wąsowicz, která se specializuje na ekonomickou psychologii, zejména psychologii peněz.
Studovali jsme také, jak a kdy používáme různé formy plateb. Jaké jsou související návyky, emoce a očekávání. Identifikovali jsme šest segmentů, které představují různé postoje k různým formám plateb.Doporučujeme vám číst dále. Podrobné zprávy pro Českou Republiku a další země zahrnuté do průzkumu naleznete níže:
Jak Covid-19 ovlivnil evropské nákupní zvyky?
Rozhodli jsme se to ověřit spolu s Visou a dalšími společnostmi z EVO Group*. Chtěli jsme zjistit, jak pandemie změnila nákupní zvyky a chování Evropanů. Mezinárodní průzkum, kterého se zúčastnilo více než 3500 respondentů, zajistila agentura ARC Rynek i Opinia.
Jak Evropané po pandemii nakupují?
Evropané začali v reakci na pandemii více platit bezhotovostně, což potvrzuje až 80 procent dotazovaných. Z dat dále vyplývá, že se Evropané po rozvolnění nejvíce těší na cestování a setkávání se s přáteli ve větším počtu.
*eService (Polsko, Slovensko, Maďarsko), BOIPA (Irsko), REVO a MMB Platební Služby (Česko), EVO (Německo, Velká Británie).
U Evropanů vedou elektronické platby. Češi patří mezi lídry v bezkontaktním placení, ukazuje průzkum skupiny EVO v Evropě.
Evropané začali během koronavirové pandemie upřednostňovat elektronické platby. Ve studii s názvem “Ovlivnil Covid-19 nákupní zvyky Evropanů?” to potvrdilo téměř 80 procent účastníků. Průzkum pro skupinu EVO v sedmi evropských zemích včetně České republiky zajistil výzkumný ústav ARC Rynek i Opinia. Společnost Visa byla partnerem tohoto průzkumu právě v České republice.